© AUDI FIS Ski Weltcup Hinterstoder 2020
AUDI FIS Ski Weltcup Hinterstoder 2020

1. mistrovství světa v Hinterstoderu (1986)

21.12.1986 - Bittner vyhraje na Premiere

"Hinterstoder skvěle prošel premiérou Světového poháru." Jednomyslný tenor aktivní: Rádi se vrátíme. “TAGBLATTův komentář z 22. prosince 1986 je vlastně sotva co dodat.
Po letech příprav byl doposud 21. prosince 1986. Poprvé na Bärenalm by měl být hostem prvotřídní alpské lyžování, mistrovství světa. To byl doufal-pro lyžařský festival, který také jmenoval Armin Bittner “požadovaný” vítěz. Chtěl jsem samozřejmě z turistického hlediska. V té době, Německo bylo číslo jeden cílový trh v regionu a přes noc Hinterstoder stal se svět-slavný s Bittner vítězstvím. To, že mladý Němec s startovním číslem 22 zvítězil, také prokázal vynikající kvalitu sjezdovky této premiérové ​​MS. Vedoucí lyžařského svazu Helmut Mayr byl pod vedením předsedy Rudiho Roheggera zodpovědný za perfektní trasu. Poprvé zažilo 12.000 návštěvníků mistrovství světa v hornorakouské půdě a startovní signál pro závodní akci v Hinterstoderu, která pokračuje dodnes.

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).

Detail na hraně: Rozpočet pak činil 2 miliony šilinků (ekvivalent zhruba 145 000 eur.) Závod 2011 by měl o 25 let později, celkový rozpočet, který by měl být nižší než jeden milion eur!