Als u contact met ons opneemt via het formulier op de website of per e-mail, worden uw gegevens gedurende zes maanden bewaard om het verzoek te verwerken en in geval van vervolgvragen. We zullen deze informatie niet delen zonder uw toestemming.

naar het privacybeleid

8. světový pohár v Hinterstoderu (2011)

05./06.02.2011 Hinterstoder byl rakouský Stoder

Počasí obrázkové knihy, téměř 50 000 fanoušků, výborná atmosféra, dvoudenní párty a dvě senzační rakouská vítězství udělaly ze závodů AUDI FIS Ski World Cup v Hinterstoderu 5. a 6. února 2011 opravdový lyžařský festival.

To bylo pro pracovní skupinu SC Raika Hinterstoder / WSV Windischgarsten nadějný úspěch, a tím i další vykřičník v lyžařském světě z malebné obce na jihu Horního Rakouska. Mužské závody v sobotu (RTL) a v neděli (SG) byly absolutním davem a hlavně velkým úspěchem mužů ÖSV. V sobotu zvítězil Hannes Reichelt v Super-G, takže v neděli byl na hřišti Hannes Trinkl bezkonkurenční Philipp Schörghofer.

Po přemístění závodů v roce 2006 z údolí do střední stanice Höss bylo centrum Hinterstoder poprvé po závodech na nové trati Světového poháru v Hinterstoderu rozhodující součástí akce.

Ve dnech závodu zajistilo jaro podobná obrázková kniha počasí rekordní návštěvy. 23.500 návštěvníků na Super-G a v neděli závodu dalších 20.500 hostů změnilo cílovou oblast na červeno-bílo-červené moře vlajek.
Čistá party nálada byla samozřejmě dána po prvním závodním dni s vítězstvím Reichelta, druhé místo s dlouholetým favoritem Benni Raichem a americkým bronzem Bode Millerem. 3.000 fanoušků oslavilo vítěze až do ranních hodin a tak skvělý, klidný lyžařský festival.

Nedostatek úspěchů s Philippem Schörghoferem v obrovském slalomu Rakouska za vítězství dne. Druhé místo pro norský Kjetil Jansrud a třetí místo pro talent Švýcarska Carlo Janka také poskytl potřebné mezinárodní titulky kolem Hinterstoderu.

Hinterstoder může i nadále hrát v kruhu pořadatelů Světového poháru, na dva dny byl působivě předveden a s Horním Rakouskem byl celý stát za sněhovou podívanou ve Stodertalu.

Het volgende fotoalbum kunt u met de pijltjestoetsen (links,rechts) bedienen.