© AUDI FIS Ski Weltcup Hinterstoder 2020
AUDI FIS Ski Weltcup Hinterstoder 2020

8. světový pohár v Hinterstoderu (2011)

05./06.02.2011 Hinterstoder byl rakouský Stoder

Počasí obrázkové knihy, téměř 50 000 fanoušků, výborná atmosféra, dvoudenní párty a dvě senzační rakouská vítězství udělaly ze závodů AUDI FIS Ski World Cup v Hinterstoderu 5. a 6. února 2011 opravdový lyžařský festival.

To bylo pro pracovní skupinu SC Raika Hinterstoder / WSV Windischgarsten nadějný úspěch, a tím i další vykřičník v lyžařském světě z malebné obce na jihu Horního Rakouska. Mužské závody v sobotu (RTL) a v neděli (SG) byly absolutním davem a hlavně velkým úspěchem mužů ÖSV. V sobotu zvítězil Hannes Reichelt v Super-G, takže v neděli byl na hřišti Hannes Trinkl bezkonkurenční Philipp Schörghofer.

Po přemístění závodů v roce 2006 z údolí do střední stanice Höss bylo centrum Hinterstoder poprvé po závodech na nové trati Světového poháru v Hinterstoderu rozhodující součástí akce.

Ve dnech závodu zajistilo jaro podobná obrázková kniha počasí rekordní návštěvy. 23.500 návštěvníků na Super-G a v neděli závodu dalších 20.500 hostů změnilo cílovou oblast na červeno-bílo-červené moře vlajek.
Čistá party nálada byla samozřejmě dána po prvním závodním dni s vítězstvím Reichelta, druhé místo s dlouholetým favoritem Benni Raichem a americkým bronzem Bode Millerem. 3.000 fanoušků oslavilo vítěze až do ranních hodin a tak skvělý, klidný lyžařský festival.

Nedostatek úspěchů s Philippem Schörghoferem v obrovském slalomu Rakouska za vítězství dne. Druhé místo pro norský Kjetil Jansrud a třetí místo pro talent Švýcarska Carlo Janka také poskytl potřebné mezinárodní titulky kolem Hinterstoderu.

Hinterstoder může i nadále hrát v kruhu pořadatelů Světového poháru, na dva dny byl působivě předveden a s Horním Rakouskem byl celý stát za sněhovou podívanou ve Stodertalu.

Het volgende fotoalbum kunt u met de pijltjestoetsen (links,rechts) bedienen.